112 Acil Hakkında Şikayetler

1
6040
112-acil-sikayetleri

112 hakkında vatandaşlardan ilginç şikayetler var bazıları bana komik geldi birazda ilginç. Yorumunu sizlere bırakıyorum…

112 Acil Servis Galoş Takmadan Eve Giriyorlar!

Evimde misafirim acilleşti 112 arandı geldiler direk ayakkabılarıyla içeri girdiler .

 

112 Acil Servis İkaz Lambaları Sürekli Açık!

Ambulansların ikaz(tepe) lambaları sirenle eş anlamlıdır ben dikiz aynasından bi lamba gördüğümde yol vermem gerekir ama tüm ambulanslar aciliyeti olmayan durumlarda seyir ederken dahi lambaları açık oluyor.

 

112 Acil Servis Telsizin Sesini Açmış!

Cuma namazında camiye sevap kazanmaya gelen 112 acil servisin ambulans şoförü namaz kılarken telsizinin sesini açmış, bizim namazımızı şaşırtmasını buradan kınıyorum.

112 Acil Servis Personeli Hastaya Bakmadan Gitti!

112 doktoru hastamıza bakmayıp hakaretle geri gitti.

 

112 Acil Servis Elamanlar Trafik Işığını İhlal Ediyor!

112 Acil Servis çalışanları kendi işleri için ambulansı kullanıyor ve trafik ışığı ihlali yapıyor!

 

112 Acil Servis Personeli Köfteciye Gitmek İçin Kırmızı Işık İhlali Yaptı!

112 Acil Servis ambulansının yayalara ait ışıkta geçerek çiğ köfte dükkanının önüne park ettiklerini ve çiğ köfteciye girdiğini gördüm. Doğal olarak yaklaşarak acil hastamı var? diye sordum. Bir bayan 2 erkekten oluşan personelinizden aldığım yanıt ‘hayır’ olunca onlara neden ışık ihlali yaptıklarını, buna hakları olmadığını söyledim. Kabaca davranışa mağruz kaldım .

 

112 Acil Servis’te Ambulans Şoförü Yok!

Trafik kazası olmuştur, acil 112 arandı. Fakat 2 kere telefonu yüzümüze kapatıldı. Bu olayın araştırılmasını istiyoruz, olayın geçtiği bir ilçenin 2 tane ambulansı vardır. 1 tanesi başka olaya gitmiştir bir tanesinin de şoförünün olmadığını söylüyorlar.

 

112 Acil Servis’inden Hizmet Alamadım!

112 acili arayıp ambulans isteniyor; fakat insanlara verilen cevap hastanızı bir battaniye içine koyarak taksi çağırın ve hastane acil servise götürün deniyor. Ya ben bu işi anlamıyorum, olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde yok böyle bir şey. Bu nasıl insanlık ?Eğer ki insanlar kendi başlarının çaresine bakabildiğinde zaten yardım edecek birilerini aramaz.

 

112 Acil Servis Yolunu Kaybediyor!

Ambulanslar hep yanlış yönlendiriliyor ve yanlış yerlere geliyorlar . Bu durumda hastaların yanına daha geç gidiyorlar . Bu durumdan ben çok rahatsız oldum, oradaki hasta bende olabilirim sizde olabilirsiniz lütfen duyarsız kalmayın.

112 Acil navigasyonun da bir sorun var yani . Ayrıca merkez köylere geliyorlar ve örneğin doğu tarafındaki bir köye gideceğine adam batı tarafındaki köye gidiyor. Biz dün gece bunu yaşadık yolu biz tarif ettik yoksa başka yerlere gidiyor , hastanın durumu da kötüymüş . Bu konuda sessiz kalmayın ben bu olayın peşini asla bırakmayacağım .

 

112 Acil Servis Hasta Sevkinde Yarı Yolda Bıraktı!

112 acil ambulansı ile ***** köyüne sevkini yaptırdık. Ama ambulans hastamızı başka bir hasta alacakları gerekçesiyle ****** devlet hastanesine bıraktı ve çekti gitti. Yatalak annemi babamın Kango arabası ile dört büklüm köyümüze getirdik.

 

112 Acil Servis Personel Sivil Kıyafetli !

112’den acil hipertansiyon için ambulans istedim. Hemen hızlı bir şekilde geldiler ,fakat geldiklerinde eve girerken galoş kullanmaları gerekirken evin içine ayakkabılarla girdiler.

Üstelik değineceğim diğer nokta ise üzerlerinde 112 kıyafetleri değilde ,normal günlük kıyafetleri vardı. Disiplinsizlik vardı resmen.

 

112 Acil Servis Yanıt Vermiyor!

Ağır hastamız bulunduğu ve bilincini yitirdiği için hastaneye sevk edilmek üzere 112 yi aradık. Fakat 15 dakika boyunca hatta bekletildik ve yanıt alamadık. Hastamız bu arada daha da ağırlaştı. Sedye/tekerlekli sandalye olmaksızın taşınamayacağı için hastaneye götüremedik. Sağlığımıza ne kadar değer veriliyor, yaşayarak anlamış olduk.

 

1 YORUM

  1. çok komik galoşmuş navigasyonmuş sivil kıyafetmiş.. bu insanlar 112 personelinin ne şartlarda çalıştığını biliyorlar mı acaba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin