112 Kıyafet Sorunu

0
3326
112 kıyafeti 2016

Merhaba arkadaşlar,

112 kıyafetleri doğru düzgün personele ulaşmıyor ulaşsa da ya beden küçük yada bedeni çok büyük kıyafetler geliyor.

Meslekte 5. yılım ve hala bedenime uygun bir kıyafet giyemedim. 112 kışlık yada yazlık pantolon xl yazıyoruz large beden geliyor, sonrasındaki yıl 2xl yazıyoruz 3xl geliyor. 112 kıyafetleri ya dar kesim geliyor yada bol kesim kalıplarla geliyor. Neye göre bir sonraki yıl 112 kıyafetlerinin istemini yapacağız orası meçhul. Zaten bir sonraki yıl için şimdiden kıyafet istemi yapmakta ayrı bir durum.

Bir yıl sonra diyorum o bir yıl içerisinde sadece birer adet 112 polar,112 tshort,112 montu, 112 yazlık  kışlık yelek, 112 yazlık kışlık pantolon, 112 şapka, 112 bere veriliyor. O bir yıl içerisinde personel bu kıyafetleri giymek zorunda ondan dolayı hastaya mı müdahale etmeyecek yada ettiğinde yedek kıyafet olarak sivil kıyafetlerini mi giymek zorunda kalacak?

Yeni başlayan 112 att ve paramedikleri içinde sıkıntılı bir durum kıyafet konusu çünkü saha içerisinde çalışırken sivil çalışmak durumunda kalıyorlar 112 kıyafetleri olmadığından dolayı. Ya arkadaşlarının eski kıyafetlerini yada sağdan soldan aldıkları kıyafetleri giymek zorunda kalıyorlar.

Peki bu durum ne zaman çözülecek yada kıyafetler ne zaman doğru düzgün bir kalite standartlarına getirilecek? hiç bilmiyorum. Keşke 112 personeline kıyafet yardımı ücreti verilse ve herkes kendi ihtiyacına ve bakanlığın belirtmiş olduğu kalite standartlarına göre 112 kıyafetlerini satın alsa…

Parsef

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin