112 Maceraları (Kış Zorlukları)

0
4144
112kıs

31.01.2012 Saat 09:30 civarları Tokat-Kırıkkale Yolu.
Ekip: Zile 112
Vaka adresi: Zile Ayvalı Köyü
Vaka adres uzaklığı: 65 km

Evet bir kış gününde ana yolların bile kapalı olduğu kış şartlarında birde vaka adres uzaklığının en çok olduğu yerleşim birimine vakaya giderseniz macera dolu anlar yaşarsınız.

Daha nöbeti yeni devir aldıktan hemen sonra vakayı verdiler, bindik ambulansa çıktık yola ama bütün yollar kardan ve buzdan dolayı kapalı crafter model ambulansımız kar buz dinlemiyor ama neyse şehir merkezinden çıktıktan sonra ambulansın tekerleklerine zincir taktık yaklasık bir 20 km gittikten sonra zincir baglantıları koptu ve ondan sonra durduk ben koş allah koş kopan parçayı aldım geri dönüş videoda =) ama öyle bir rüzgar ve kar var ki konuşamıyorum bile. Taktık düzelttik zinciri ve yola devam, yol üzerinde sadece biz ve bir kaç tane tilki vardı.Yola devam ederken kısa süreli duraklamalar oldu nedeni ise yarım saatlik yolun üçbuçuk saat sürmesi oldu =)

Ayvalı köyüne geldik vaka adresine ulaştık ama vakayı görünce bizde bir şok etkisi yarattı. Hastanın hiçbir şeyi yoktu butun belırtı ve bulguları iyiydi. Hastayı aldık ve uzun geri dönüş istasyona dogru devam etti…

O gün söylediğim cümleyi her zorlukla karşılaştığım zaman söylüyorum “Kimsenin gidemediği yere 112 gidiyor.”

Allah Yolumuzu Açık etsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin