2013-1 Alımlarındaki Acil Tıp Teknisyeni Kadroları

15
6006
attkadrolarikpss2013-1

KPSS 2013/1 Tercih Kılavuzunda yer alan Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kadro ve Pozisyonları

 •  Toplam 248 ATT Alımı Yapılacak.

NOT: Resimleri Büyütmek için üstüne iki kere tıklayınız…

attkadrolari-2013-1

 

attkadrolari-2013-1-2

 • Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kadroları Elektronik ortamda hazırlandığı için Orjinal Tercih kılavuzu ile farklılıklar olabilir (Burada olmayıp Tercih Kılavuzunda olan kurumlar olabilir.Editörlerimiz tarafından Orjinal Tercih Kılavuzu ile karşılaştırılmaktadır.) Lütfen Tercih Kılavuzunu inceleyiniz.
 • Eksiklik ve/veya hatalı olan Kurumlar varsa bildiriniz…

Kaynak:Attyiz.biz

15 Yorumlar

 1. ATT’yim ve 2013/1 alımlarında ilk defa tercih yapacağım. Yalnız kılavuzda istasyon,kkm,hastane olarak ayırt etmemişler (ya da ben anlayamıyorum). Tercihlerimi sadece istasyonlar için yapacağım ama hangisini yazmalıyım bilen birileri var mı acaba?

  • Ferhat kadrolu alım olduğu için genel alım alıyor. Mesela Samsun İl Sağlık Mdürülüğü yazıyor ve 5 kişi alım yapıyor. Sen samsunu yazıyorsun ve atanıyorsun. Atandığın yer sağlık müdürlüğü fakat sağlık müdürlüğünde çalışmıyorsun seni ihtiyaç olan bir istasyona veriyor.

 2. Hocam örneği çok iyi verdiniz bende Samsun’luyum. 🙂 Peki Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı arasında ne fark var?

  • Ferhat, Kamu hastaneler kurumu hastaneleri kapsıyor. Turkıye Halk Sağlıgı kurumuda, Aile hekimliğini, halk sağlığı laboratuvarlarını felan kapsıyor.

 3. merhaba.ben düz lise mezunuyum puanım 242 sıralamam 452 bın ufuk unv. hemşieliği 217 puanla 667 bınle kapatmıs sizce gelme olasılığı varmı bu arada tercıhlerımde 3.sırama yazdım …buyuk bı ııhtımal ilk iki sıradakıler glmıcek cunku devlet yazdım acaba 3.sırada olsa gelırmı??? kontenjanı az o yuzden cvbınızı bklıyorum

  • Pınar , gelir mi gelmez mi sorularının cevabını verirsek yalan söylemiş oluruz. Ortalama puanlar bir önceki senenin puanları gibi oluyor ona göre kendini sen yorumla…

 4. peki bir düz lise mezununa özel universitede att çıkarmı ? ben tercıhlerıme yazdım ama bosunamı yazdım çıkarıyımmı aralarından bılemedım  🙁 :((

 5. çok tesekkur ederım sorularımı cavpladığınız için gercekten sizi tebrik ediyorum o kadar sorulara cvp verebiliyorsunuz .kendinize iyi bakın iyi gunler …

 6. merhaba ..yine ben hocam 🙂  tercıhler acıklandı ve bana diyaliz geldi pek bı bılgım yok sızın bır bılgınız varmı sızce okumaya degermi ?

  • Pınar, hayırlı olsun . Diyaliz hakkında benimde çok bilgim yok. İnternette araştır diyaliz teknisyenleri derneği felan olabilir ordan iletişim kurup bilgi alabilirsin…

 7. Sağlık Meslek Lisesi 2000-2001 Tıbbi Sekreterlik bölümü mezunuyum. İstanbul’da ikamet ediyorum.Üniversitelerin Acil Tıp Teknikerliği bölümüne sınavsız geçiş yapabilir miyim? Öyle bir hakkım var mı? Ayrıca Acil Tıp Teknikerliği bölümünün ikinci öğretimi var mı?

  • Naz, ilk ve acil yardım bölümünün ikinci öğretimi var ama geçiş hakkınız yok girebilmeniz için ygs 2 puanınız yüksek olması ve özel üniversiteleri tercih etmeniz gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin