Ambulans Trafik Cezalarını Sürücü Karşılayacak

0
2402
ambulans-trafik-cezasi

Ambulansın trafik cezalarını artık Ambulans Sürücüleri karşılayacak !(Resmi yazı var)
Bir çok trafik kazasında kaza bedelleri ambulans sürücüsüne yüklenmiş bu durumdan dolayıda çalışanlar arasında sürücülük kaosları yaşanmıştır. Bu kaosların üstüne de birde trafik cezaları eklendi. Peki zorla sürücülük yaptırımlarında artık çalışan bu ceza durumlarını nasıl karşılayabilecek. Daha hiç direksiyon tutmamış ellere ambulansı teslim ettikten sonra herhangi bir kötü durumla karşılaşıldığında bunun hesabı kime sorulacak. Bu konularla ilgili sendikalar, dernekler neden ilgilenmiyorlar?

Eğer trafik cezalarını sürücü ödeyecekse performans kriterleri neye göre belirlendi? Şehir içi ve dışı hız limitlerine uyulacaksa neden şehir içi 10, kırsal alan 30 dakikada vakaya ulaşmamız gerekiyor. Şehir içi 50 km/hız la giden bir araç hem adres arayacak hem trafikte seyir halinde olacak hemde geç geldiniz diye hasta yakınlarından azar işitecek.

Eğer Performans Kriterleri Bana vakaya niye 10 dk nın üstünde ulaştın diye savunma isterse bende şehir içi hız limitini gösterebilecek miyim yoksa susup kaderime mi mahkum olacağım. Ortada büyük bir yanlış var ve bir an önce yetkililerin bu konuyu düzeltilmesi gerekiyor. Ya performans kriterlerini kaldırmaları gerekiyor (Başlı başına saçmalık zaten) yada Ambulansın trafikte ivedi bir şekilde ilerlemelerini sağlayacak birşeylerin yapılması lazım. Ama bazı şeylerin düzeleceğine inanmıyorum bu yüzden “112 Personelinin Suçu Ne” filmi çok yakında sinemalarda…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin