İnsan Canı Değerlidir, Görev Kutsaldır

0
2642
112-personelleri-gunu

“Vaka olmasa da siren çalıyorlar.” düşüncesine rağmen, sirenden gün boyu başı ağrısa da vakaya erken ulaşmanın esas olduğunu bilen, “Geç geliyorsunuz, siz ne biçim insanlarsınız!” sözlerine rağmen, her vakaya canını hiçe sayarcasına hız limitinin üstüne çıkarak ulaşmaya çalışan.

“Hiçbir şey bilmiyorsunuz benim hastama serum taksanıza!” laflarına rağmen, hem hasta yakınını sakinleştirmeye çalışıp hem işini yapmaya çalışan. Devlet tarafından birkaç sene öncesine kadar riskli birim sayılmayan ama riskin alasını barındıran. Olay yerine herkesten önce varıp, yıpranma payı alamayan.

Darp edildiği zaman “Şikayetçi olsanız ne olacak sanki.” diye baştan atılmaya çalışılan. Bayram, özel gün nedir bilmeyen. Hava şartları kötü olduğunda tatil yapmaksızın, en çok bu zamanlarda çalışan. Çalışma ortamını yaratamayan, seçme şansı bile olmayan.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen İNSAN CANI DEĞERLİDİR GÖREV KUTSALDIR anlayışını benimseyen 112 kardeşlerim, günümüz kutlu olsun. Görev şehitlerimize saygıyla ve özlemle…

ÖZGE AKBAŞ
DENİZLİ ÇINAR A.S.İ.
ACİL TIP TEKNİSYENİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin