Mesleğine Sahip Çık Acil Tıp Teknisyeni

3
5968
Acil-Tıp-Teknisyeni

Anlayamadım arkadaş bu ÖSYM ne yapmaya çalışıyor ?

İlk ve Acil Yardım bölümüne Acil Tıp Teknisyenlerinden başka herkes gidiyor. 3 Sene öncesine kadar sadece bizim sınavsız geçiş yapabildiğimiz İlk ve Acil Yardım bölümüne yani Paramedikliğe 13 tane lise bölümü geçiş yapıyor.

Geçiş yapan bölümler acil yardım hakkında ne biliyor ne öğrenmişler ? Anestezi ya da hemşire geçse anlarımda daha enjeksiyon yapmayı bilmeyen yaşlı bakımı ve evde sağlık hizmetleri bölümünün sınavsız geçmesini anlayamadım. Laborant, yaşlı bakımı teknikeri, ebe ve sağlık memurluğu gibi bölümler bunlar hastaya ambulansta ne kadar iyi müdahale edecekler ? Aldıkları 2 yıllık sıkıştırılmış eğitim mi karşılayacak bunları ? Bunlar 2 yılda ne öğrenecekler ?

Ondan sonra vay efendim ambulansta yanlış müdahale edildi. Sen gidip Kız meslek lisesinden yaşlı bakımını alıp, sağlık meslekten acil yardımla alakası olmayan bölümleri koyarsan ilk ve acil yardım uygulaması böyle olur tabi.Daha laringoskopu sağ elle tutan adamı ne diye İlk ve Acil Yardıma yolluyorsun ?

Mesleğine Sahip Çık Acil Tıp Teknisyeni !

ATT Onur Ergin

3 Yorumlar

  1. Kusura bakmayın bende hasta ve yaşlı bakımı bölümü okuyorum ama sizin bu yaptığınız bencillik emin olunki suan tanıdığım çoğu sağlık meslek öğrencisinden daha çok bilgiye sahibiz tamam eksik yanımız olabilir doğrudur ama bizim cesaretimiz var yapamayan kendine güvenmeyelim işi yok zaten orda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin