Sağlık Bakanlığı 2014 Personel Alımı Yanlış Haberi

0
2800
saglik-bakanligi-alim-haberi
  • Arkadaşlar bilindiği üzere geçen gün haber kaynaklarına güvenerekten Sağlık Bakanlığı 2014 Alımı başlıklı bir yazı yayınladık fakat bugun memurlar.net te gördüğüm bir haberle tekrardan sizleri bilgilendirmek amaçlı haber yayınlama gereği duydum. Haber de tam olarak neyin ne olduğunu çözemedim ben.

 

47 bin geçici personel ve 10 bin 18 sağlık personeli alınacağını belirten haberler doğru değildir.

10 BİN 18 SÖZLEŞMELİ PERSONEL

31 Aralık 2013 tarihli Resmi Gazetede, Sağlık Bakanlığına tahsisli 4924 pozisyonlarının hizmet birimleri yeniden belirlenmiştir. Bu düzenleme, her yıl yapılmaktadır. Ancak bu düzenleme her yıl, bu işten anlamayan medya mensuplarınca yanlış anlaşılmaktadır. Bu nedenle de adaylarda gereksiz bir beklenti oluşturulmaktadır.

31 Aralık 2013 tarihli Resmi Gazetede yer alan kararnamenin ekindeki 10 bin 18 sözleşmeli pozisyon yeni alımı değil, varolan pozisyonların hizmet birimlerine dağımını göstermektedir. Üstelik bu pozisyonlar 4/B’li değil 4924’lüdür. Takip eden adayların bildiği üzere, Sağlık Bakanlığı son yıllarda 4924’e tabi sözleşmeli alımı yapmamaktadır. Yani bu kararnameye dayanılarak, yeni alım yapılmayacaktır.

47 BİN GEÇİCİ PERSONEL

1 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazetede ise 4/C kararnamesi yayımlanmıştır. Bu kararnamenin ekinde ise 47 bin geçici personelin kurumlara dağılım bilgisi yer almaktadır. Yine bu rakam da, sanki 47 bin yeni geçici personel alınacağı şeklinde algılanmıştır. Cihan Haber Ajansı tarafından bu yönde bir haber de abonelere geçilmiştir. Oysaki bu düzenleme sadece, 2013 yılında çalışanların 2014 yılında da çalıştırılmasına yönelik bir düzenlemedir. Yani iş arayanlara yönelik bir düzenleme değildir.

Ziyaretçilerimize duyurulur.

Kaynak: Memurlar

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin