Tokat UMKE Temel Modül Eğitimi

0
1696
tokat-umke

25-29 Mart tarihleri arasında Tokatta yapılan UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) Temel Modül Eğitimi öğrencilerinden biride bendim. Bu eğitimi 2 yıldır bekliyordum Tokatta yapılmasını hatta 6 yıldır bekleyen kursiyerler varmış. 2 gün sıkıcı olan derslerden sonra 3 günlük yorucu olan kamp eğitimi çok eğlenceli ve güzel geçti.

3 gün boyunca epeyce bir yorulduk ama çok farklı eğitimlerden geçerek bugüne kadar aldığım en güzel eğitime şahit oldum. Hava şartları yağmurlu ve soğuk olduğundan dolayı iki gün boyunca ıslandık üstümüz başımız çamur oldu soğuktan titredik, bir kaç saat anca uyuyabildik ama yinede yılmadık. UMKE böyle bir şey demek ki. Karşılıksız bir sevda gibi yılmadan yıkılmadan karşılık beklemeden sevmek gibi. Allah bizlere afetsiz bir ömür geçirmemizi nasip etsin. Böyle durumlarla karşılaşmamayı nasip etsin olursa da artık bu konularda dahada tecrübeliyiz.

Sonunda bende UMKE ci olarak 7. Bölge Umke ekiplerine dahil oldum. Darısı umkeci olmak için sabırsızlanan arkadaşlarıma. Eğitimde bizlere yardımcı olan Sivas ekibine ve Tokat ekibine özellikle bu eğitime vesile olan herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Sefa Dilmaç – Paramedik

UMKE – 7. Bölge

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin