Üniversite Hakkımızı Okul İdaresi Yüzünden Kullanamadık

2
3976
anadolu-saglik-mesleklisesi

Denizli Tavas Bekir Güngör Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hemşirelik öğrencisiyim. Okul idaremiz kodumuzu Anadolu sağlık değil düz sağlık meslek olarak girdiği için açıkta kaldık.

Anadolu olarak girdiğimiz okuldan sırf okulun ihmali, idarenin vasıfsızlığı yüzünden düz lise olarak çıkıyoruz üstelik bu sebepten dolayı üniversiteye yerleşemiyoruz hala daha öğrenci suçlu diyorlar. Suç yalan haberlerle bize yüklenmeye çalışılıyor. Lakin ortada 4 yıl önce Anadolu olmuş bir okul ve okula sbs puanıyla Anadolu olarak yerleşen öğrenciler yani biz varız ve 4 yıl önce yada 4 yıl içinde halledilmesi gerekilip halledilmeyen bir olay var ve bunun yüzünden üniversiteye, KPSS’ye giremeyecek olan biz varız. İhmal var. Bu olaydan hepimiz mağduruz hepimizin puanları iyi okul birincimiz bile yerleşemedi okul idaresinin bu hatası yüzünden. Ek yerleştirme ile ne kadarımızın yerleşeceği meçhul yani her halukarda hakkımız yenmiş olacak.

Kız meslekten, tarımdan, turizmden 65le bizim bölümlerimize yerleşenler varken bizim açıkta kalmamız vs. yasal işlem başlatmamız için yeterli bir delildir. Sadece pamukkale üniversitesinde bile Turizmden tarımdan vs.  paramedikliğe yerleşen 17 öğrenci var ve biz okulumuzun hatası yüzünden açıktayız bir de yalan haberlerle suçlanmaya çalışılıyoruz. Biz her açıdan mağduruz. Tazminat davası dahil her türlü şeyi yapacağız. Velilerimiz tepkili. Her yol denenecek biz bırakmayacağız. Dilekçelerimizi okul müdürümüze teslim ettik o Ankaraya ulaştıracaktı neler olacak bekliyoruz. Bu işten sonuç alamazsak seçim öncesi basın yoluyla olayı duyuracağız. Bir de şöyle bir şey daha var sadece bizim okulda değil bizim gibi en az 10-15 ilde tıpkı bizim gibi mağdur olan öğrenciler var. Biz 2 sınıf mezun olduk 57 kişiyiz. Onlardan da en az 2 sınıf ve en az 50 kişi düşünülürse okul yüzünden mağdur olan öğrenci sayısını artık siz düşünün ortada ne kadar ciddi bir rakamın ve ne kadar ciddi bir haksızlığın olduğunu.

Lütfen meslektaşlarımız olarak elimizden alınan hakkı tekrar kazanabilmemiz için siz de bize yardım edin. Daha 18 yaşında gençleriz ve hayatlarımız üzerinde oyun oynandı, oynanıyor.  #asmlöğrencilerimağdur

Ayşe Işık

2 Yorumlar

  1. böyle bir dikkatsizlik olamaz bende anadolu sağlık meslek lisesi mezunuyum ve paramedik bölümünü kazandım bizim okulumuzda böyle bir hata olmadı ama bu okul bizde olabilirdik ösym nin bu mağdur öğrencilere hak tanıması gerekmektedir biz sağlıkla ilgili bölümlerde diğer liseleri değil “anadolu” sağlık meslek lisesi öğrencilerini görmek istiyoruz..

  2. Aynen arkadaşlar katılıyorum.Tarım gibi Turizm gibi Kız meslek gibi bölümleri bitirenler gitsinler kendi bölümlerin önlisansını okusunlar.Paramedikliğe sadece ATT bölüm mezunları girebilmeli.Hatta sağlık meslek lisesinin diğer bölüm mezunları bile girememeli.Kpss de sadece 3 alım varmış ATT için bu atamalarda .Paramedikliğin de önü kapanıyor yavaş yavaş.Alım sayıları düştükçe düşüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin