Kredi Kartı Sahibi Olamamak

0
2799
kredi-karti-sahibi-olamamak

Sayın Parsef

Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu gereğince, 2 yıldan eski kredi kartı kullanıcısı olmayan müşterilere tahsis edilecek kredi kartı limitine sınırlandırma getirilmesi, 1 Mart 2007 tarihinden itibaren, tüm Kart Çıkaran Kuruluşlar için yasal zorunluluk haline gelmiştir.

Bu doğrultuda, tarafımıza beyan ettiğiniz gelir paralelinde, bankamızdan ve/veya piyasadaki diğer bankalardan sahip olduğunuz kredi kart(lar)ınıza ait limitler kontrol edilerek, yukarıda belirttiğimiz kanun düzenlenmesi nedeni ile kredi kartı başvurunuza olumlu yanıt verilememiştir.

Tarafımıza ek gelir belgesi beyan edebilmeniz halinde dilekçeniz ile kredi kartı talebiniz (*) yeniden değerlendirilecektir. Ayrıca diğer banka kredi kartlarınızda ki limitlerinizi azaltmanız ya da diğer banka kartlarınızı iptal etme durumunda da kredi kartı başvuru talebiniz tekrar değerlendirilebilecektir.

*Bu yazıyla birlikte en yakın Yapı Kredi Şube’sine müracaat edebilirsiniz.

Saygılarımızla

 

Belki hala durumu anlamamışsınızdır benim gibi. 2 aydır 2 ayrı bankaya kredi kartı başvurusunda bulundum ve ikisinden de olumsuz cevap aldım. Benim bilmediğim bir yere hacizim mi var yoksa farklı bir durum mu var anlamadım. Aylık gelirim ortalama 2500 tl, devlet memuruyum. Asgari ücretle çalışan bir işçinin 2-3 farklı kredi kartı varken bu bankalar bana neden kredi kartı vermiyorlar hala anlamış değilim valla. Kredi kartlarını neye göre veriyor bu bankalar bir bilen varsa benide aydınlatsın.

Kredi kartına aslında ihtiyacım yok kullanmayı da sevmiyorum fakat bazen internet’ten alış-veriş yaparken yada benim gibi sürekli araç yakıtı alanlarda kredi kartı puanları işe yarıyor sırf bu yüzden kredi kartı sahibi olmak istiyorum ama sanırım gelirim düşük geldi =) Kredi kartı sahibi olabilmem için bir kaç milyar vergi borcum, hacizli bir aracım ya da hipotekli evimin olması gerekiyor sanırım…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin