112 Kıyafetleri Değişecek

0
7479
112kıyafeti

Sarı renklerle gördüğünüz ve biz 112‘cilerin her nöbet giydiği resmi formalarımız çok yakında farklı tasarım ve farklı renklerde üstümüzde olacak.

Şu anda uzman kişiler tarafından tasarlandığını öğrendiğim 112 kıyafetlerimiz inşallah yanıcı ve su geçirmezlik özelliği olup tasarımıyla da tek olması lazım. Şu anda belediyede çalışan temizlik personeleriyle aramızda hiç bir fark yok gibi birşey. Onlarda sarı yelek,lacivert parlak şeritli  pantolonla çalışıyorlar bizde. Arada hiç bir farkımız yok neredeyse logolar ve yazıların yerleri bile aynı değil mi ?

Bakanlık bu konuda çalışıyor gibi ama sanırım yetersiz geliyor. Şu anki dağıtılan kıyafetler bile su geçiren yanıcı özelliği olan ve hatta hiç rahat olmayan sıradan kıyafetler. Bu kıyafetleri bile almak bizim için aslında büyük mesele çünkü 2 yılda bir dağıtım yapılıyor.Dağıtılan kıyafet bedenleri olmuyor.Standart bedenlerden farklı olup üstümüzde bile düzgün durmuyor.

Sahada sürekli aktif olan 112‘ciler unutuluyor. Yeri geldiğinde arama-kurtarma işlemi bile yapıyoruz ama kıyafetlerimizin hiç biri bu işlemler için uygun değil. Hatta kanamalı bir hastaya müdahale ettiğimizde üstümüz başımız kan, kusmuk olduğunda üzerimize giyeceğimiz başka kıyafet olmadığından dolayı sivil çalışıyoruz.

İnşallah yeni tasarlanacak ve hazırlanacak olan 112 kıyafetleri dünya standartlarına uygun olarak hazırlanıp 2 yılda bir yerine yılda 2 kere dağıtım yapılır. Dağıtımlar düzenli ve beden ölçülerine göre yapılır.

  • Tarih 17.01.2014 oldu hala 112 kıyafetlerinde değişiklik yapılmadı sadece renkleri biraz daha koyulaştı . 112 Pantolon bedenleri yine yanlış dağıtıma maruz kaldı. 112 ayakkabıları aynı şekilde yine sınıfta kaldı. 112 acil kıyafetlerinin  yanıcı olmaması ve su geçirmemezlik özellikleri var mı orasıda meçhul ! UMKE kıyafetleri de aynı durumda renkleri değişti sonrasında anketler yapıldı yeni renkler seçildi, UMKE nin 10. yılı buluşmasında eski kırmızı lacivert kıyafetler giyildi ama şu an son durum nedir bir bilgim yok.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin