Dikey Geçiş Sistemi İle PARAMEDİK LİSANS TAMAMLAMA

10
15982
paramedik-hukuki-sorumluluk

Editör Yorumu : Arkadaşlar uzun süredir beklenen lisans tamamlama değil fakat yinede askerlik sorunu olan arkadaşlarımız için iyi bir durum. Fark dersleri alarak 3. sınıftan yani 5.dönemden iktisat, kamu yönetimi yada işletme gibi bölümlere kaydımızı yaptırabileceğiz. **Alınacak fark derslerin listesi için buraya tıklayınız.Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans programlarına sınavsız* “Dikey Geçiş” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

*Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır.

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki lisans programlarına Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların işlemleri“İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilmektedir.
 

2015-2016 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri
İnternet Başvuru Tarihi 28 Eylül 2015 Pazartesi – 09 Ekim 2015 Cuma
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 28 Eylül 2015 Pazartesi – 08 Ekim 2015 Perşembe
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 09 Ekim 2015 Cuma

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Dikey Geçiş” bağlantısına tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.
 

kaynak: AÖF

10 Yorumlar

  1. Oncelikle merhaba duz lise mezunuyum ve bu sene ozelden ilk ve acil yardim bölümü yazmayi düşünüyorum ancak 2 yil sonra ne olur atanırmiyim diye kara kara düşünüyorum seneye ins 1.siniftayken kpssye girecem tahmini 85 alırsam atanma sansim ne olur sizce lutfen bi yorum yazin tercih donemi baslayacak cunku bi iki gune simdiden teşekkür ederim 🙂

  2. Bu sene ozelden ilk ve acil yardim yazmak istiyorum ama bi boy kilo muhabbeti almis basini gidiyor bu konu hakkinda bilginiz varsa lutfen paylaşın bizimle asıl merak ettiğim ise boy ve kiloda herhangi bir alt ve üst sınır varmi ?

  3. Boy-Kilo soruma cevap buldum çok tesekkur ederim sayin editor rica etsem ilk sorumada yorum yaparmisiniz o dahada önemli ben paramedikligi cogu kisi gibi cabuk atanirim yada maasi icin degilde sevdigim icin istiyorum bu sene ozelden yerlesirsem 2016 kpssye girecem 85 i gozum kesiyor nasil olur acaba durum…bu isin icindesiniz cok bilgilisiniz lütfen yardimci olun tercihler başladı ama kafamda bir suru soru işareti var simdiden tesekkur ederim 🙂

  4. anadolu lisesinde okuyorum acilde çalışmak istiyorum paremedik veya 112 acilde olur anadolu olduğumdan 4 seneliklere gitmem gerekiyo 4 senelik üniversteler varmı şimdiden teşekkürler

  5. Mrb. Ben paramedik mezunuyum. DGS den hemşirelik tamamlamayı düşünüyorum suan üst bölümümüz olarak tamamlayabilecegimz 2 alandan biri olan hemşirelik i kazandığımızda biz de 1.siniftan mi başlıyoruz ?yardimci olun lütfen kimse bu konuda bilgilendirme yapmiyo

  6. ilk ve acil yardım okumadan önce işletme 4. sınıf son dönemdeydım atandıktan sonra bu bolumu bıtırmemın bana nasıl bır getırırsı olabılır ve ısletme uzerıne saglıkla alakalı yuksek lısans yaparsam bana katkıları neler olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin