Sağlık Bakanlığı 2014 Personel Alımı

23
17969
saglik-bakanligi-2014-personel-alimi

Sağlık Bakanlığı’na 2014 yılı için 10 bin 18 yeni sözleşmeli personel kadrosu tahsis edildi.

831 tane Acil Tıp Teknisyeni

292 tane Paramedik (İlk ve Acil Yardım)

2014 yılında uygulanmak üzere eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı, bugünkü Resmi Gazete’nin ikinci mükerrer sayısında yayımlandı.

4924 sayılı kanunun ilgili maddesine göre, 2014 yılında 10 bin 18 sözleşmeli personel kadrosu tahsis edildi. Sözleşmeli personelin 870’i Sağlık Bakanlığı bünyesindeki acil sağlık hizmetlerinde görev yapacak.

Türk Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı bünyesinde, bin 140 sağlık personeli entegre ilçe hastanesinde, 10 sözleşmeli personel halk sağlığı laboratuvarında, 947 personel sağlık evinde, bin 821 sağlık personeli toplum sağlığı merkezinde hizmet verecek.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’na bağlı 10 sözleşmeli sağlık personeli ağız ve dış sağlığı merkezinde, 663 sağlık personeli entegre ilçe hastanesinde 4 bin 528 personel de yataklı tedavi merkezlerinde istihdam edecek. Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Denetleme Merkezinde ise toplam 29 sözleşmeli personel görev alacak.

Bu kadroların;132’sini diş tabibi,14’ünü diyetisyen,bin 729’unu ebe, 21’ini eczacı, 10’unu fizyoterapist, 945’ini hemşire, 20’sini psikolog, 831’ini acil tıp teknisyeni, 62’sini anestezi teknisyeni, 45’ini çevre sağlığı teknisyeni, 88’ini laboratuvar teknisyeni, 198’ini röntgen teknisyeni, 66’sını tıbbi sekreter, 448’ini toplum sağlığı teknisyeni, 292’sini acil tıp teknikeri, 183’ünü çevre sağlığı teknikeri, 189’unu laboratuvar teknikeri, 1’ini odyometri teknikeri, 58’ini radyoloji teknikeri, 8’ini sosyal çalışmacı, 2 bin 11’ini tabip, geri kalanını da çeşitli alanlardaki uzmanlar oluşturuyor.

Kaynak: Ensonhaber

23 Yorumlar

 1. Sayın editör , eğer bir alım yapılacaksa sağlık bakanlığının sitesinde o bilginin güvenilirliğini anlayabiliriz .Siz bu alım haberlerini resmi olarak kesin bir şekilde mi duyuruyorsunuz yoksa kulaktan dolma başka haber sitelerinden alıp mı paylaşıyorsunuz çünkü sağlık bakanlığının yada ÖSYM nin sitesinde böyle bir haber yok Teşekkürler .

 2. Paramedik olarak cok az alim yapiolar yine bn ustunu okumak istiyorum canakkalede var oraya nasil gidebilirim fikriniz varmi

  • selda, 2014 içerisinde sözleşmeli personel alımı. Ama ihtiyaca göre sağlık bakanlığı bu sayılardan daha fazla alım yapabilir…

 3. İyi günler Sayın editör bu alım kapsamında Kamu Hastaneleri kapsamında bulunan yataklı tedavi , entegre ilçe hastanesi ,Halk Sağlığı kurumu bünyesinde bulunan entegre ilçe hastanesi , Sağlık bakanlığı bünyesinde bulunan ASH de att nin çalışma koşulları arasında nasıl farklar vardır ? Mayıs ayında yapılan sözleşmeli alım ile bu alım arasında bir fark var mı ? Son olarak da bu alım sadece bir kere yapılacak bir alımın kadro sayısı mı yoksa farklı zamanlarda yapılacak olan bir alım mıdır 2014 kpss sınavından sonra mı olur bu alım ? Teşekkür ederim.

  • Att Gamze, bu alım toplam olarak 2014 yılında alım yapılacak personel sayılarını gösteriyor ama bu değil ki sadece bu kadar persenel alınacak ihtiyaca ve duruma göre bu sayılar arttırılabilir.B tipi bir istasyonla A tipi istasyonda çalışmakla dağlar kadar fark oluyor birde kamu hastanesi acil serviste çalışmakla normal 112 de çalışmak arasında çok fark vardır. Bana göre en iyisi a tipi bir istasyonda çalışmak. Entegrelerde hem acilde çalısıyorsun hem sevklere bakıyorsun hemde vakalara cıkıyorsun. Acil serviste çalışanlarda sadece acile bakıyor. Özet olarak bu şekilde…

 4. Öncelikle yorumuma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim . Peki bu alım içerisinde Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri içinde olan alım A tipi istasyona mı girer ? Entegre ilçe hastaneleri B tipi istasyon içine mi giriyor ? Att yataklı tedavi ye atandığı zaman ne iş yapar yataklı tedavi hastane servisleri midir ? A Tipi istasyon ile B tipi istasyonu nasıl ayırt ederiz ? Teşekkürler.

  • Ali, valla ilginç ya artık hiç bir yere güvende kalmadı bu haber ilk memurlar da yayınlandı bizde oralara güvenip yayınlıyoruz ama sonradan dogru degıl dıye kendılerı tekrar bır haber yapılıyor. İnşallah dogru degıldır cunku cok az bır alım soz konusu. 4924 lü alım kadrolu alımdır ve tasra alımlarıdır, yeni atanacak kişiler içindir.

 5. Sayın Editör alım olmayacağına dair yazı yazıyor fakat alım olacak haberi resmi gazetede yayınlanmıştı resmi gazetede de böyle bir yalan haber ortaya çıkar mı ?

 6. direk geçiş hakkım var biliyorum da sınava girmem gerekiyomu napmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim.paramediğin ustünü okumak istiyorum

 7. Merhaba editör.
  paramedik alımları hakkında bir fikriniz var mı ? araştırmalarıma rağmen herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Sıralamam 1098 .sizce atanabilir miyim ? (teşekkürler)

 8. Mrb admin ben 12 sınıf öğrencisiyim smlde okuyorum sizce paramediğe geçyimmi yoksa 2yıllık ftr geçip diğer 2yılını özelde okuyup lisans mezunu ftr mi olıyım tahmini olarak 3.5 yıl sonra paramedik alımları nasıl olur tşkler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin