112’de Şiddet ve Saldırılar Son Olsun Artık

0
2215
ankara-112-calisanlari

Dün Gece ANKARA 112’nin en yoğun istasyonlarından olan UYANIŞ ve ŞENLİK ekibi gitmiş oldukları aynı vaka da gece 01:30’da ŞİDDET ve SALDIRIYA maruz kalmışlar Ambulanslarında da maddi hasarlar mevcuttur…

Artık bu haberleri yazmaktan ve duymaktan yorulduk sıkıldık bunaldık. Vakaya gidiyoruz adam hoşgeldiniz diye elimizi sıkmaya çalışıyor ama 112 çalışanlarında öyle bir anksiyete oluştu ki korkudan elimizi uzatmaya çekiniyoruz.

Neden bu hale geldik bizleri kim bu hale getirdi bilmiyoruz ama gerçekten şu anda 112 çalışanları mağdur. Darp ediliyoruz şikayetçi oluyoruz fakat ondan da bir sonuç çıkmıyor çünkü caydırıcı bir ceza verilmiyor. Adli olaylara kolluk kuvvetleri gelmiyor gelse de bizlere yardımcı olmuyor. Kolluk kuvvetlerini kötülemiyorum kimse yanlış anlamasın. Bizim nasıl hastaya ilaç yapma yetkimiz yoksa onların da bazı konularda müdahale yetkileri yok onlarında bizim gibi elleri ayakları bağlanıyor. 

ankara112-ambulans

Hiç bilmediğimiz evlere, hiç bilmediğimiz yerlere gidiyoruz, hiç bilmediğimiz insanlarla karşılaşıyoruz. Git gide anksiyetelerimiz artıyor git gide insanlardan daha çok çekiniyoruz. 112 çalışanlarının motivasyon eksikliği nedeni ile performansta da düşüklük yaşanıyor.

İnşallah bir daha böyle haberlerle ve yazılarla karşılaşmayız. Darp edilen 112 ci arkadaşlarımıza da geçmiş olsun.

Allah tüm 112 çalışanlarımıza güç, kuvvet ve sabır versin…

ozelhaber
ÖzelHaber’de yazılan yazılar İzinsiz kesinlikle Kullanılması Yasaktır…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin