14 Martta Sağlık Çalışanları Zam İstiyor

4
3130
14martta-saglik-calisanlari-zam-istiyor

Sevgili sağlık çalışanı arkadaşlarım; 2002 yılından bu yana sağlıkta dönüşüm programında Sağlık Çalışanları olarak özverili çalışıyoruz, gece gündüz, bayram seyran demeden çalışıyoruz ve bunu herkesin de kabul ettiği gibi en büyük mimarı özverili çalışan sağlık çalışanlarıdır.
Son günlerde benim de vermiş olduğum 14 martta verilecek müjdenin seyyanen zam veya fiili hizmet zammı (yani yıpranma payı) ve döner sermayelerin emekliliğe yansıltılması olarak söyleniyor. Malumunuz üzerine döner sermaye alıyoruz diye ki şu an dönmüyor ve bir nevi eşitleme olarak verilen ek ödemelerden dolayı hiç bir zamandan faydalanamadık. Bunda bizim suçumuz büyük, her zaman dediğim gibi çok sessiz ve yıpranmış sağlık personeli çok hak alamaz. Ancak ve ancak talep ederseniz, gündem oluşturursanız birtakım gelişmeler olabilir.

Biz diğer çalışanlar gibi meydanlara inemiyoruz. Çünkü insan sağlığı ihmale iş bırakmaya gelmiyor. Gelin 14 martta ister müjde versinler ister vermesinler, Sesimizi değil Sözümüzü yükseltelim. Talepleri oluşturalım ve bunu da sosyal medyanın gücüyle yapalım. Umarım duyarlı olur ve önümüzdeki günlerde yapacağımız etkinliklere hem kendinizi hem çevrenizi aktif olarak katarsınız.

Bizlere destek vermek için Facebook’da #14MarttaSağlıkÇalışanlarıZamİstiyor etkinligine katılarak ve twitter da #14MarttaSağlıkÇalışanlarıZamİstiyor etiketini paylaşmanız ve desteklemeniz yeterli olacaktır.

Unutmayın ! Bir elin nesi var iki elin sesi var…

4 Yorumlar

  1. kardeşim ben 2013 sml att mezunuyum.2013 te geçiş hakkımla tercih yaptım ama biyer gelmedi.2014 te tekrar tercih yaptım avrupa m.y.o % 25 burslu kazandım ve başladım şuan istanbulda hem okuyup hem çalışıyorum.kpss den de 80 puan aldım atanırsam okulu bırakmalımıyım nasıl bi strateji uygulayabilirim bi yardımcı olursan sevinirim

  2. merhaba;
    ben iki üniversite mezunuyum ama yapmak istediğim iş bu değil.
    birkaç gündür paramedik bölümünü inceliyorum.detaylı bilgiler paylaşmışsınız ama sormak istediğim birkaç şey var.bi bayan için uygun bir meslek olmadığını soylemişsiniz bu gergin bi çalışma hayatı olduğu için mi ? birde bu att ve paramedikler zannediyorum pek anlaşamıyor.att ler kendilerini daha üstün mü görüyorlar.ben aydında ikamet ediyorum burda devlet yada özelde iş bulma olanağım sizce nasıldır yani rağbet gören mutlaka ihtiyaç olan bir pozisyon mu olmazsa olmazlardan mı.birde sadece devlet yada özelde mi çalışır başka çalışma yeri varmı.her mesleğin kendine göre sıkıntıları vardır ama tavsiye edermisinz.
    teşekkür ederim:)

    • zynp, dediğin gibi gergin ve sıkıntılı bir meslek bayanlar için. ATT ve Paramedik’ler birbirleri ile anlaşamıyorlar değil çoğu yerde abi kardeş gibi çalışıyoruz. İstisnalar kaideyi bozmaz. Eğer sağlık meslek lisesi mezunu değilseniz ve yaşınızda ilerlemişse bu bölümü tavsiye etmem sizin için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin