Ambulans Geç Gelmez Geciktirilir

2
5613
ambulans-itfaiye-polis

Tokatın ana caddesini ikiye ayırmaları sonucu tek şeride düşen ana yolda Tokat 112’nin yaklaşık 3 km boyunca ilerleyememesinin sadece bir kısmı !

Videoyu facebook’ta gezerken gördüm ve ekledim. Şimdi durum şundan ibaret. Tokat merkez de ana cadde iki gidiş ve iki geliş olmak üzere 4 şeritten oluşan bir cadde. Bu şeritler önceden ayrık değillerdi ve ambulans yada acil yardım kurtarma araçları ulaşımlarını kolay ve pratik bir şekilde yapmaktaydılar fakat şu anda iki şeridi ayırarak ve bu iki şeridin 1 şeridinede araç parklarına müsade ederek sadece gidiş ve geliş şeritlerini 1’e düşürerek memlekete iyi bir şey yaptıklarını zannettiler. Oysaki çekilen çile ambulansın ve acil yardım kurtarma araçlarının olaya müdahale etmede yaşanan gecikmeler hep bunlardan söz konusu.

Bunun sorumluları kim gerçekten düşünceleri bu kadar kıt mı yoksa düşünemediklerinden mi bu sorunlar çıkıyor onu bende bilmiyorum. Ama bir valinin bir belediye başkanının yakınına veya kendilerine bir şey olsa ve o ambulans olay yerine geç gitse hemen soruşturma açılır.

Ne yapılması gerekiyor sorusuna  ise verecek cevabım. İşlek caddelerde ve dar sokaklarda araç park etmelerin yasaklanması gerektiğidir…

2 Yorumlar

  1. merhabalar ben hem lise hemde 2 yıllık bilgisayar mezunuyum. ama liseNİN ORTALARINDAN beridir içimi yakıp kavuran ambulans şöförü VE acilci olma hayali var. sanırım sağlık meslekli olmadığım için paramedik veya att 2 yıllığa giremiyorum. bu hayalimi gerçekleştirmemim başka bir yolu varmı? yada gerçekten 2 yıllık paramedik yada att giremezmiyim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin