Ambulans Peşinden Koşmaktan Ölecek

0
3378
112-vaka-ornegi

20 yaşlarında bir bayan, komuta kontrol çağrı merkezini arayarak intihar amaçlı 7-8 adet ağrı kesici içtiğini, ancak simdi pişman olduğunu, ölmek istemediğini ifade eder.

Komuta kontrol merkezinde bulunan çağrı karşılayıcı , alınan dozun öldürücü olmadığını, tedbir amaçlı kendisine ambulans gönderileceğini söyler. Şahsın yalnız olduğu ve genel durumu da iyi olduğu için yola çıkması istenir.

Şahıs birinci kavşakta bekleyeceğini söyler. Ambulans olay yerine hareket eder. Bu arada şahıs sabırsızlanıp, 2. kavşağa doğru yürür. 1. kavşakta bekleneceği ihbarını alan ekip, 2. kavşaktan şahsın yanından hızla geçer gider. Şahıs ambulansın peşinden koşar, bu arada Komuta Kontrol Merkezini arayıp ambulansın geçtiğini bildirir. 112 ekibi, bu defa ambulansı 2. kavşağa yönlendirir. Ekip, 2. kavşağa hareket eder. Ancak bu arada şahıs da durmayıp, 1. kavşağa doğru koşmaktadır. Ambulans yine hızla yanından geçer gider.

Şahıs yine peşinden koşar, yine 112yi arar, ekip yine 1. kavşağa yönlendirilir, şahıs yine ters istikamete koşar. En sonunda ekip şu anonsu geçer.

-“Merkez, 2 kavşak arasında peşimizden koşup duran biri var, hasta bu koşan kişi midir? ,

-” Doğrudur ekip! Vatandaş ağrı kesiciden değil de ambulans peşinde koşmaktan ölecek. Yakalayın da hastaneye götürün”… der.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin