Paramedic Belgeseli

2
4183
Paramedic-parsef.com

50 stajyer Paramedic okulundan, zorlu teorili ve uygulamalı derslerden geçerek mezuniyet gününe ulaşma sevincini yaşıyorlar.

24 yaşındaki Jenna, Paramedic olabilmek için veteriner asistanlığı işinden vazgeçti. İlk nöbetinden ilk saatler. Jenna ve ekip sorumlusu Cleone Kardiyak Arrest olan yaşlı bir adamın yardımına giderler. Üniversitede simülatör ve mankenlere uyguladıkları Kalp masajını şimdi ilk defa bir insan üzerinde uygulama yapacaktı ve o insanın hayatı onun yapacakları müdahaleye bağlıydı.

Kursiyerlerin çıktığı bu yolda, öğrencilerin bir sonraki sınıfı için üniversitede kendi yolculukları başlar. Reynir, bu iş için 7 yıl ter döktü. Ve ilk günden itibaren bütün sorumluluk  üzerindedir. Eğitimciler öğrencinin reaksiyon süresi test etmek için sınıfta sahte kalp krizi uyguladılar. 50 kursiyer dışında sadece 2 mağdurun yardımına giderken meydan enginliği öncesinde ortaya çıkıyor.

İngilizce dilini çok bilmediğim için anlayacağınız bir şekilde translate yaptım ama ingilizce bilenler için altta orjinal konu anlatımını verdim…

Graduation day and 50 trainee paramedics celebrate making it through eight tough weeks of theory assessment at College. They’ve earned the right to hit the road.

24 year old Jenna gave up her job as a vet’s assistant to become a paramedic. An hour into her first shift, Jenna and mentor Cleone rush to the aid of an elderly man in cardiac arrest. At college she practised CPR on dummies … but now for the first time a human life rests in her hands.

Starting his new career is former tyre fitter, John Williams. Under the mentorship of Jordan, John heads out on his first emergency call – a 26 year old girl is critically ill with fever.

As one group of trainees hit the road, the next class of students start their journey at college. Former firey, Reynir, has been waiting seven years for this moment. And from day one the pressure is on. Educators stage a fake heart attack in the classroom to test the student’s reaction time. When only 2 out of 50 trainees go to the aid of the victim the immensity of the challenge ahead becomes apparent.

2 Yorumlar

  1. validebağ anadolu sağlık meslek lisesi okuyorum att yim paramedik (sınavlı) geçmek istiyorum bu bölümün maaşı düşükmüdür bu meslek kötümüdür çok endişeliyim 9. sınıfım daha insan sitedekileri okuyup görünce sanki hayatım hep ambulansta geçecek gibi hissediyom

    • Muratcan Yükselir, öncelikle hayatın ambulansta geçecek bizde şöyle bir durum var ya sev ya terket ! Mesleğinin en büyük yardımcısı en iyi dostun ve arkadaşın ambulans olacaktır ve canını sen ambulansa emanet edeceksin sen onu sevmezsen oda seni sevmez. ATT oldugun ıcın paramedıklıge dırek gecıs hakkın var sınavdan tam puanda alsan senın ıcın onemsız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin